Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości triQubeW październiku ubiegłego roku uroczyście otwarto triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek wspiera działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i wideo.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. to instytucja powołana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w celu wspierania działalności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w naszym regionie.

Pomagamy sektorowi MŚP na wiele sposobów – m.in. oferując korzystne pożyczki na rozwój i inwestycje, realizując projekty aktywizacyjne związane z rynkiem pracy czy doradzając w skutecznym prowadzeniu działalności biznesowej za granicą.

Inkubator przedsiębiorczości triQube to kolejny ważny element wpisujący się w naszą misję. Udostępniając ten nowoczesny budynek, zapraszamy przedsiębiorców z Dolnego Śląska do wstąpienia do społeczności, w której wygodne przestrzenie biurowe i konferencyjne to tylko niektóre z wielu wymiernych korzyści.

W jednej z najbardziej zielonych dzielnic miasta – przy ulicy Januszowickiej na wrocławskim Borku – powstał obiekt, który w willowej okolicy wyróżnia się nowoczesną bryłą. To inkubator przedsiębiorczości triQube zbudowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej (DAWG) oraz Dolnośląski Fundusz Rozwoju (DFR). Warta niemal 70 mln zł inwestycja rozpoczęła się ponad dwa lata temu, a znaczną część środków (10 mln euro) DAWG i DFR pozyskały z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dolny Śląsk to region nowoczesny i innowacyjny, dlatego zależy nam, aby wspierać najprężniej rozwijające się branże, które będą stanowić o sile naszej regionalnej gospodarki w nadchodzących latach. Wspieramy innowacje i pomysły tkwiące w potencjale start-upów, ponieważ bardzo ważne jest dla nas ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W dużym stopniu współtworzą oni gospodarczy rozwój Dolnego Śląska. To z myślą o nich powstał inkubator przedsiębiorczości triQube – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W triQube do dyspozycji najemców są sale konferencyjne, z których największa pomieści niemal 200 osób, studio nagrań audio i wideo, które pozwoli na tworzenie podcastów czy klipów reklamowych, laboratorium motion capture, studio fotogrametrii oraz Klub – wspólna przestrzeń sprzyjająca integracji osób pracujących w inkubatorze. Mieszkańców okolicy powinien ucieszyć fakt, że najbliższym czasie także do ich dyspozycji udostępniona będzie restauracja działająca na parterze inkubatora. Jej menu będzie stworzone w oparciu o dolnośląskie produkty, a to nie jedyny regionalny akcent obecny w budynku. Jedno z pomieszczeń zajmie Sklep Dolnośląski, który będzie oferował produkty kulinarne i rzemieślnicze od lokalnych wytwórców, w tym wina, kosmetyki i ceramikę.

– Chcemy, żeby triQube stał się czymś więcej niż tylko kolejnym biurowcem. Zależy nam na tym, by budynek żył także poza godzinami pracy i swoją ofertą przyciągał nie tylko osoby zainteresowane wynajmem biura, ale też wrocławian, Dolnoślązaków i turystów chcących bliżej poznać nasz region i jego potencjał – podsumowuje Michał Rado z DAWG.

triQube został stworzony dla dolnośląskich przedsiębiorców i to właśnie ludzie i ich potrzeby są w centrum naszego zainteresowania. Decydując się na wynajem biura w naszym inkubatorze przedsiębiorczości, wstępuje się równocześnie do społeczności, w której stawiamy nacisk na współpracę i rozwój.

– W naszym inkubatorze przedsiębiorczości stawiamy silny akcent na budowanie relacji między najemcami. Właśnie dlatego mówimy o „społeczności triQube” – tłumaczy Michał Rado, Prezes Zarządu DAWG. – Poza dostępem do nowoczesnych przestrzeni biurowych i konferencyjnych, w triQube będziemy oferować liczne rozwiązania mające na celu pobudzanie współpracy pomiędzy dolnośląskimi firmami korzystającymi z inkubatora.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty nowoczesnych biur na wynajem, strefy coworkingowej, sal spotkaniowych, których mamy w budynku aż dziewięć, a także biur wirtualnych, dzięki którym zyskasz prestiżowy adres bez konieczności fizycznego wynajmu

Skip to content